ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନେ ଏହି 5 ଟି ଫଳ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

ଯେ କୌଣସି ରୋଗରେ, ଔଷଧ ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଖାଦ୍ୟକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ବୋଧକ ଭାବରେ ବାଛିଛ, ଔଷଧ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ ନାହିଁ | ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଉଛି ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତର ବଜାୟ ରଖିବା | ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଏହାର ରୋଗୀଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବିଶେଷ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଫଳ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହା ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନେ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ :-

କଦଳୀ-
କଦଳୀ ଶକ୍ତି ଫଳ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା, କାରଣ ଏହା ଚିନି ସ୍ତରକୁ ବଢାଇବା ସହିତ ଶରୀରକୁ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରାଇଥାଏ | ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହାର ସମାନ ଗୁଣ ଖରାପ କାରଣ ଏହା ଚିନି ସ୍ତରକୁ ବଢାଇଥାଏ |

ଆମ୍ବ –
ଆମ୍ବରେ ପ୍ରାୟ 45 ଗ୍ରାମ ପ୍ରାକୃତିକ ଚିନି ଅଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ସାଧାରଣ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ ଅଟେ।

ଚେରି –
ଗୋଟିଏ କପ୍ ଚେରିରେ 18 ଗ୍ରାମ ଚିନି ଥାଏ | ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମିଠା ଚେରି ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ଷତିକାରକ |

ଅଙ୍ଗୁର-
ଏକ କପ୍ ଅଙ୍ଗୁର ଖାଇବା ପରେ ଶରୀରରେ 23 ଗ୍ରାମ ଚିନି | ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ, ତେବେ ଏହି ଫଳକୁ ସୀମିତ ପରିମାଣରେ ଖାଇବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ |

ଲିଚି –
ଉଚ୍ଚ ଚିନି ସ୍ତରର ଫଳ ମଧ୍ୟରୁ ଲିଚି ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟତମ | ଏକ କପ୍ ଲିଚିରେ 29 ଗ୍ରାମ ପ୍ରାକୃତିକ ଚିନି ରହିଥାଏ, ଯାହା ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ସ୍ତର ବ by ାଇ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *