CSK କୁ ପୁଣି ଏକ ବଡ ଝଟକା ବର୍ତ୍ତମାନ ହରଭଜନ ମଧ୍ୟ ରାଇନା ପରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିଛନ୍ତି !!

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ସୁରେଶ ରାଇନା ଆଇପିଏଲରୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ସେ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଦଳ ପରିଚାଳନାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ହରଭଜନ ସିଂ ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।


ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ହରଭଜନ ସିଂ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରୁ ତାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇଛନ୍ତି। 40 ବର୍ଷର ଭେଟେରାନ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂ ତାଙ୍କ ଆଇପିଏଲ କ୍ୟାରିୟରରେ ମୋଟ 160 ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ହାରାହାରି 26.44 ରୁ 150 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଅର୍ଥନୀତି ହାର 7.05 ଥିଲା |
ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସରେ ହରଭଜନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ତିନୋଟି ପ୍ରମୁଖ ସ୍ପିନର ଅଛନ୍ତି | ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଇମ୍ରାନ ତାହିର, ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ ଏବଂ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ପୀୟୁଷ ଚାୱଲା ଅଛନ୍ତି।
ହରଭଜନ ସିଂଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ସୁରେଶ ରାଇନା ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି ଏବଂ ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ହରଭଜନ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲରୁ ଓହରିଯିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ CSK ପରିଚାଳନାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଏହି କଷ୍ଟ ସମୟରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ମୁଁ ଏକ ବିରତି ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି | ମୁଁ ଆଶା କରେ ସମସ୍ତେ ମୋର ଗୋପନୀୟତାକୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି |
ଗତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲରେ ହରଭଜନ ସିଂ 16 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ହରଭଜନ ସିଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲରେ ଲାସିଥ ମାଲିଙ୍ଗା ସର୍ବାଧିକ 170 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି, ଅମିତ ମିଶ୍ର 157 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଭଜୀ 150 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *