ଭାରତ କୁ ପୁଣି ଫେରିପାରେ ଟିକ ଟକ

ବାରଣ କରାଯିବା ପରେ ଟିକ୍ ଟକ ପୁନର୍ବାର ଏଠାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ଦେଖୁବାକୁ ମିଳିଛି । ଟେକ୍ କ୍ରର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ , ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ଲିମିଟେଡ୍ ଟିକ୍ ଟକ୍ରେ ନିବେଶ କରିବାକୁ ଆଲୋଚନା କରୁଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜୁନ୍ 29 ଠାରୁ , ଟିକ୍ ଟିକ୍ ଆପ୍ ଭାରତରେ ନିଷିଦ୍ଧ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିଷେଧାଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଚୀନ୍ ପରେ ଟିକ୍ ଟିକ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ବଡ ବଜାର ଏବଂ ଏହା ବୋଧହୁଏ ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଏଠାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ କିମ୍ବା ପରୋକ୍ଷ ଭାବରେ || ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ , ଗତ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଉଭୟ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଏବଂ ଟିକ୍ ଟିକ୍ ର ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ବାଇଟେଡାନ୍ସ ଡିଲ୍ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି , କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୁକ୍ତି ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ । ଟେକ୍ କ୍ର ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଭାରତରେ ଟିକ୍ ଟିକ୍ ମୂଲ୍ୟ ଓ ବିଲିୟନ 66 ଗେ ଟେକ୍ କ୍ର ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଭାରତରେ ଟିକ୍ ଟିକ୍ ମୂଲ୍ୟ 3 ବିଲିୟନ ଡଲାରରୁ ଅଧୁକା ତେବେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଉଭୟ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ବିବୃତି ଜାରି କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏହା ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଯେ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଆମେରିକାରେ ଟିକ୍ ଟିକ୍ କିଣିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଏହି ଜିଲ୍ ଫାଇନାଲ୍ ଆଶା କରାଯାଉଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଟିକ୍ ଟକ୍ ର ବ୍ୟବସାୟ କେବଳ ଆମେରିକା , କାନାଡା ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭଳି ଦେଶ ପାଇଁ କିଣାଯାଉଛି । ଯଦି ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍ ଭାରତରେ ଟିକ୍ ଟିକ୍ ବ୍ୟବସାୟ କିଣେ , ତେବେ ଏହା ଉଭୟ କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ । ଭାରତରେ ଟିକ୍ ଟିକ୍ ରୁ ବ୍ୟାନ୍ ମଧ୍ୟ ହଟାଯିବ ଏବଂ ଭିଡିଓ ରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବଜାୟ ରହିପାରିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *