ଅନଲକ -4 ରେ କଣ ଖୋଲା ଆଉ କଣ ବନ୍ଦ !!!

ଅନଲକ୍ -4: ବିଦ୍ୟାଳୟ-କଲେଜ ପାଇଁ ନିୟମ ବଦଳିଗଲା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ନୂଆ ନିୟମ ?
ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନଲକ୍ -4 ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। 21 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2020 ଠାରୁ ସାମାଜିକ, ଏକାଡେମିକ୍, କ୍ରୀଡା, ମନୋରଞ୍ଜନ, ସାଂସ୍କୃତିକ, ରାଜନ political ତିକ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ତଥାପି, 100 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯେଉଁମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଫେସ୍ ମାସ୍କ, ସାମାଜିକ ଦୂରତା, ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କାନିଂ ଏବଂ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ୱାଶ୍ କିମ୍ବା ସାନିଟାଇଜର ବ୍ୟବହାର କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ | 21 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଖୋଲା ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟ ମଧ୍ୟ ଖୋଲାଯିବ |
ଏଥି ସହିତ, ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ କଲେଜଗୁଡିକ 30 ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ | ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ସହିତ ଏହା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଯାହା ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟର ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ।

ଅବଶ୍ୟ, ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ବାହାରେ, ସେଠାରେ 50 ପ୍ରତିଶତ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ମଚାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ-କଲେଜକୁ ଯିବେ। ଯାହାଫଳରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ୍ ଦିଆଯାଇପାରିବ |
ଏଥି ସହିତ, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ବାହାରେ ଥିବା ପିଲାମାନେ ଯେଉଁମାନେ IX ରୁ XII ଶ୍ରେଣୀରେ ପ study ନ୍ତି ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କଠାରୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ କିମ୍ବା କଲେଜ ଯାଇପାରିବେ | ତଥାପି, ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଲିଖିତ ସମ୍ମତି ପତ୍ର ପାଇବାକୁ ପଡିବ |

ସିନେମା ହଲ୍, ସୁଇମିଂ ପୁଲ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ (କିଛି ବିଶେଷ ମାମଲା ବ୍ୟତୀତ) ବନ୍ଦ ରହିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *