WhatsApp ରେ 100MB ରୁ ବଡ ଫାଇଲ୍ କିପରି ପଠାଇବେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ଏହା ହେଉଛି ଉପାୟ |

ଟେଲିଗ୍ରାମ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ନୂତନ ଅଦ୍ୟତନ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା, ଯାହା 2GB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫାଇଲ ପଠାଯାଇପାରିବ | ସେହି ସମୟରେ, whatsapp କେବଳ 100MB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫାଇଲ୍ ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ |
ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ଏକ ବଡ ଫାଇଲ୍ କିମ୍ବା ଭିଡିଓ ପଠାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ Dropbox କିମ୍ବା we transfer ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡିବ | ପୂର୍ବରୁ, 1.5GB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫାଇଲଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଟେଲିଗ୍ରାମ ସମର୍ଥିତ ଥିଲା |
କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଟେଲିଗ୍ରାମ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ WhatsApp ମାଧ୍ୟମରେ 100MB ରୁ ଅଧିକ ଫାଇଲ ପଠାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ତେଣୁ ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଆପଣଙ୍କୁ କଣ କରିବାକୁ ହେବ |
କ୍ଲାଉଡ୍ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସମାଧାନ ଯେପରିକି ଗୁଗୁଲ୍ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଏପରି ମାମଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ | ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ 50GB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣାରେ ଫାଇଲ ଅପଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତି | ଏଥିସହ ଗୁଗୁଲ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତି ମାସରେ 130 ଟଙ୍କା ହାରରେ 100 ଜିବି ସ୍ପେସ୍ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇଥାଏ |
ତାହା ହେଉଛି, ମେସେଜିଂ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ବଡ଼ ଫାଇଲ୍ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଗୁଗୁଲ୍ ଡ୍ରାଇଭ୍ ର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବେ | ଯାହା WhatsApp ଆପଣଙ୍କୁ 100MB ନିୟମିତ ଫାଇଲ୍ ଏବଂ 16MB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭିଡିଓ ଫାଇଲ୍ ପଠାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ | ଗୁଗୁଲ୍ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଠାରେ କରିବ |
ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା :-

  • ତାପରେ ଅପଲୋଡ୍ ଫାଇଲ୍ ରେ ଟ୍ୟାପ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ବାଛନ୍ତୁ | ଫାଇଲ୍ ଅପଲୋଡ୍ ହେବା ମାତ୍ରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଆପ୍ ର ଶୀର୍ଷରେ ଦେଖିବେ |ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ତିନୋଟି ଡଟ୍ ବଟନ୍ ଉପରେ ଟ୍ୟାପ୍ କରି ‘ଲିଙ୍କ୍ କପି’ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା କରି, ଏହି ଫାଇଲ୍ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର କ୍ଲିପବୋର୍ଡରେ କପି ହେବ |
    ଏହା ପରେ WhatsApp ଖୋଲନ୍ତୁ, ଲିଙ୍କ୍ ପେଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସେୟାର ବଟନ୍ ଦବାନ୍ତୁ |

ଗୁଗୁଲ୍ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଖୋଲନ୍ତୁ ଏବଂ ସ୍କ୍ରିନ୍ ର ନିମ୍ନ ଡାହାଣ କୋଣରେ ଥିବା ‘+’ ଆଇକନ୍ ଉପରେ ଟ୍ୟାପ୍ କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *