କରୋନା ଟୀକା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମିଳିବ “ମୋଦି ଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଙ୍କଟ ଦେଶ ତଥା ବିଶ୍ୱରେ ରହିଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ କରୋନାର ଅନେକ ଟିକା ଉପରେ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଛି, ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଭାରତରେ କୋଭିଡ ଟିକା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ସେତେବେଳେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଏହି ଟିକା ଦିଆଯିବ, ଏଥିରୁ କାହାକୁ ଛାଡ କରାଯିବ ନାହିଁ ।

କରୋନା ସଙ୍କଟ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ସରକାର ଠିକ୍ ସମୟରେ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ନେଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନେକ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିଛି, ଲକ୍ ଡାଉନ ର ସମୟ ଏବଂ ତା’ପରେ ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଯିବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଠିକ୍ ଅଟେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଙ୍କଟ ଏବେ ବି ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନେ ସତର୍କ ରହିବା ଉଚିତ। ପର୍ବ ଦିନରେ ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ସଜାଗ ରହିବା ଉଚିତ୍, ଏହା ଆରାମ କରିବାର ସୁଯୋଗ ନୁହେଁ |

ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି, ଯାହାଫଳରେ ସମୟ ଆସିଲେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏହି ଟିକା ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରିବ। ଏକ ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ, ସମସ୍ତ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଟିକା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ସରକାର ପ୍ରଥମେ 50 ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଜେଟ୍ ରଖିଛନ୍ତି। ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ 385 ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ |

Leave a Reply